Gemak Gorsel
Loading...


HABERLER
As Gemak Group, we have participated the Nor-Shipping between 6-9 June in Oslo, Norway.
19.6.2023 10:12:26

As Gemak Group, we have participated the Nor-Shipping between 6-9 June in Oslo, Norway.

It’s been a fascinating week for us and we had the pleasure to be in Oslo to attend Nor-Shipping and meet with old and new colleagues. Thanks to all.

İzmir'de düzenlenen MARENTECH EXPO
18.5.2023 00:00:00

İzmir'de düzenlenen MARENTECH EXPO 2. Deniz Üstü enerji Teknolojileri Fuarı ve WENERGY EXPO Temiz Enerji Teknolojileri fuarındayız.

Sektör paydaşları ve katılımcılarla beraber yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile ilgili alternatiflerimizi ve işbirliklerini görüşüp değerlendiriyoruz.

Sizleri B-146 C no'lu standımızda bekliyoruz.

ICAO Türkiye Daimi Temsilcisi,
18.5.2023 17:39:12

ICAO Türkiye Daimi Temsilcisi, Türkiye'nin Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Genel Sekreterliği adayı Sn. Suat Hayri Aka, Sea-Asia Singapur fuarında standımızı ziyaret etti.
Kendisine nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz, seçim çalışmalarında başarılar dileriz.

Gemak Şirketler Grubu olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi'
18.5.2023 17:32:34

Gemak Şirketler Grubu olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 10. Gemi Mühendisliği Günleri etkinliğinde gelecekteki meslektaşlarımızla bir araya geldik.
Tüm öğrenci arkadaşlarımıza ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

We are proud to successfully complete another project of our valuable
18.5.2023 17:31:06

We are proud to successfully complete another project of our valuable clients Reederei NORD Group with their exceptional cooperation. Together with the conventional dry dock repairs, major modifications on the current BWTS was carried out by our well-experienced Gemak Team with the undeniable support of our project partners.

We are at SMM Hamburg Exhibition
21.9.2022 00:00:00

we are at SMM Hamburg Exhibition – the leading international maritime trade fair, which is held in Hamburg.
We will be happy to meet our old friends, meet and make new friends, and share new ideas and current challenges.

We’re waiting for you at our booth no B3 / EG209.


Successful docking and repair period of their good vessel Charles Darwin.
11.8.2021 11:55:00

It is a great pleasure to announce our cooperation with our valuable client Jan De Nul Group took place once again, on delivery of a successful docking and repair period of their good vessel Charles Darwin.

As major work scope, full blasting and silicone painting of underwater areas as well as complete jet water pipeline renewal, steelwork, maintenance of sophisticated dredging equipment are carried out at top quality besides full overhaul of propulsion systems together with many other repair items within the agreed time-schedule.

On the last day of this beautiful...
17.3.2021 13:44:41

On the last day of this beautiful lady from Stolt Tankers as per the initial contracted date, not an hour more!
She is now ready to sail after a successful period of BWTS installation and repairs combined.
Fair winds and calm seas.

Gemak Group shipyard has...
11.3.2021 00:00:00

Gemak Group shipyard has completed repair and retrofitting works on one another tanker vessel, this time she is from Hafnia Tankers family, “Hafnia Africa”. Along with regular dry-docking works, a new Alfa Laval Pure Ballast BWTS installation has been completed successfully.

It was a pleasure to accommodate her and work once again with one of our valued business partners.

Our guest from marnavi spa...
11.3.2021 09:56:51

Our guest from marnavi spa, M/T “Enrico Ievoli” has left GEMAK Shipyard after completion of CAP survey, hull treatment, tank coating, mechanical and engine maintenance works.

With the refreshment of this successful maintenance period, we wish fair winds and calm seas to her at full performance.

 

The first 3 vessels of Grimaldi...
11.3.2021 09:55:20

The first 3 vessels of Grimaldi Group have left Gemak Group, which are within the scope of total six vessels block booking. In addition to Scrubber & BWTS retrofit works there are other extensive repair jobs such as silicone paint application, rudder stock replacement and aft ramp hinge renewal as well.

Each time faster…
11.3.2021 09:54:28

One more suezmax tanker scrubber retrofitting project has been successfully completed for our esteemed client Eastern Pacific Shipping Pte. Ltd. by Gemak Group Shipyards. Along with open loop scrubber system installation as building of completely new funnel and deckhouse; significant renewal and modification works like surface treatment of all deck areas and various accommodation improvements, have been finished in only 35 days.
Fair winds and following seas, Diamondway! Until next time!

 

We are very proud to accommodate...
11.3.2021 09:42:16

We are very proud to accommodate Stolt Surf from a major partner Stolt-Nielsen Limited, she is sailed and we wish her safe navigation at always and look forward to see her in the next docking at Gemak Shipyard again.

GEMAK ŞİRKETLER GRUBU ÇALIŞANLARI HAYAT VERİYOR
21.1.2019 00:00:00
Bizim ya da en sevdiklerimizden birinin organ nakline ihtiyacı olursa ne yaparız? Onları yaşatmak için,  nelerden vazgeçebileceğimizi bir düşünün! Bir gün daha bizimle kalmaları için neleri feda edebileceğimizi ve bu durumdaki binlerce gözü yaşlı insanı.

İşte tam  bu noktada organ bağışının önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Organ Bağışı;  kişinin hayatta iken,  kendi özgür iradesiyle, organlarının bir kısmını veya tamamını, ölümünden sonra başka hastaların tedavisinde kullanılmak üzere  yazılı onayla vermesidir. Bir nevi,  başka bir insana hayat vermek anlamına gelen bu kutsal  görevi, 18 yaşını aşmış ve akli dengesi yerinde olan herkes yapabilir. Bugün  ülkemizde de sahip olduğumuz ileri tıp teknolojisi  ve bu konuda iyi eğitim almış    profesyoneller   sayesinde,   başta kalp, karaciğer, böbrek, kornea  olmak üzere birçok organ  ve dokunun nakli başarıyla yapılabilmektedir. Ancak  organ bağışındaki yetersizlik nedeniyle  halen 44bin kişi organ beklemekte  ve bu sayıya her yıl 7-8 bin kişi eklenmektedir. Batı ülkelerinde  bağış  oranı bizden     ortalama 10-15 kat daha fazladır. Yetersiz organ bağışı nedeniyle ülkemizde  ne yazık ki her yıl 6-7 bin kişi hayatını kaybetmektedir. Bu üzücü gerçeğin bilincinde olan   Gemak Grup çalışanları ‘’GEMAK HAYAT VERİYOR’’ kampanyasını düzenleyerek, hem organ bağışı yapmış  hem de bu konuda farkındalık oluşturmaya çalışmışlardır.
GEMAK ŞİRKETLER GRUBU OLARAK ÇOCUKLARIMIZLA 23 NİSAN ETKİNLİĞİMİZDE BULUŞTUK
3.9.2018 00:00:00

Gemak Grup olarak bu yıl ilk kez 23 Nisan 2016 Cumartesi günü çalışanlarımızın 4-11 yaş grubundaki çocuklarıyla biraraya geldik. 4 ayrı lokasyonumuzdaki tesislerimizde 23 Nisan Etkinliği düzenledik. Tesislerimizin Genel Müdürleri çocuklarımızı ve onlara refakat eden yakınlarını karşılayarak birer konuşma yaptılar. Etkinliğe katılan çocuklarımıza anne-babalarının çalıştığı bu işyerlerindeki çalışma alanlarını, alınan güvenlik önlemleri çerçevesinde gruplar halinde gezdirerek tanıtma imkanı yaratmaya çalıştık. Çocuklarımız ilgiyle bu tura katıldılar, yöneltmiş oldukları sorularla tesislerimizde yapılan işleri anlamaya çalıştılar.

Saha turundan sonra çocuklarımızı, bu özel günleri için hazırladığımız etkinlik alanlarımıza aldık. Etkinliğimiz için yemekhanelerimizi bu güne özel süsledik ve çocuklarımız için güzelleştirdik. Birbirinden değerli çocuklarımız için hazırladığımız hediyelerini sunduk. Palyaçolar eşliğinde oyunlar oynamalarını, müzik eşliğinde eğlenmelerini ve birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamaya çalıştık. Onlara hitap eden çocuk menüsü ikramlarımızla harcadıkları enerjilerini geri almalarını sağlamaya çalıştık. Çocuklarımız onlara refakat eden yakınları ve çalışanlarımızla birlikte güzel bir gün geçirdiler. Her birinin mutluluğu yüzlerinizden okunuyordu. Onların mutlu yüzlerini bol bol fotoğrafladık ve ölümsüzleştirdik. Bu güzel günün karelerini yemekhanelerimizde sergileyeceğiz.

 

 

Gemak,Ro Ro Gemilerini U.N. Ro-Ro İçin Uzatıyor
3.9.2018 00:00:00

UN-AKDENİZ gemisinin boy uzatma projesi başarı ile tamamlanmış olup, nisan 2017 itibari ilede ikinci geminin çalışmalarına başlanmıştır.

Gemak, Ro Ro gemilerini U.N. Ro-Ro için uzatıyor

Uzun yıllardır en modern ve verimli Ro Ro filolarından birini işleten U.N. RO-RO İŞLETMELERİ A.Ş. filosunun kapasitesini ve verimliliğini arttırmak, aynı zamanda çevresel etkisini azaltmak amacıyla filosundaki gemileri uzatmayı değerlendirmeye aldı. Bu konuda karar verildikten sonra açılan ve ileri gelen Avrupa tersanelerinin katıldığı ihalede talep edilen bu zorlu projenin iş ortağı olarak Gemak Grubu seçildi.

Aynı serideki gemilerin 30 m uzatılması için 1,130 tonluk yeni (midbody) dilim imalatına başlandı. Gemak, hızlı ve yüksek kaliteli imalat standartlarını tesis etmek amacıyla dilim imalatı için birçok tesisini bu iş için kullanacaktır. Dilim imalatı en son aşamada Gemak TGE Tersanesi'nde tamamlanacak, boy verme işleminin süresini minimize etmek için komple donatılmış olarak denize indirilecektir.

 

İlk gemi yılın sonunda Gemak TGE Tersanesine beklenmektedir.
 

Boy vermenin yanı sıra Gemak, boy verme nedeniyle oluşan ilave yükler için mukavemet sağlayan ilave takviyelendirme işleri yapacaktır. Ayrıca gemilerin baş tarafındaki HFO tanklarında MARPOL gerekliliklerine uygun olarak modifikasyon yapılacaktır.

 

Boy verilecek gemilerin düzenli olarak çalıştığı U.N. Ro-Ro terminaline yakınlığının yanı sıra, bu iş için Gemak lehine karar verilmesinin en önemli sebepleri, Gemak TGE Tersanesi'ndeki teknik imkân ve kabiliyetler ile boy verme işleminin yapılacağı kuru havuz kapasitesidir. Gemi kuru havuzda havuzlandıktan sonra tüm boy verme işlemleri kuru koşullarda gerçekleştirilecektir.

Gemak'ın CEO'su Birol Üner, "Boy verme diliminin kuru havuzdaki tüm hareketlerini kendi SPMT’lerimizle yapacağız " diyor. "Daha zor ve heyecan verici kısmı, ağırlığı 4.000 tondan daha fazla olan geminin ön kısmının kesildikten sonra taşınma operasyonu olacak. Bugünlerde Ar-Ge ekibimiz gemilerin söz konusu ön kısmını yaklaşık 30 m taşımak için kullanılacak skidding system’i geliştirmektedir. İlave olarak, yakın zamanda tamamladığımız 3ncü Boğaz Köprüsü projesi için yine Ar-Ge ekibimizle kendi bünyemizde geliştirdiğimiz özel pozisyonerleri de kullanacağız. Bu hidrolik ve PLC kontrollü donanım, U.N. Ro-Ro gemilerine boy verme amaçlı imal edilen dilimler gibi ağır tonajlı yükleri 1 mm'den daha düşük hassasiyetle pozisyonlamamıza olanak tanır. Bu hem işimizi daha hızlı ve kolay yapabilmemizi sağlayacak hem de daha hassas montaj ve yüksek kalite standardı sağlayacaktır. Bu gibi projeler teknik yeteneklerimizi geliştirmemize ve rekabet gücümüzü arttırmamıza yardımcı olmaktadır. Tesislerimizi kalıcı olarak geliştirme taahhüdümüze uymaktadır. Bu iki projeden sonra diğer gemi sahiplerinden de benzer işler almayı bekliyoruz. Bu noktada çok rekabetçi fiyat ve süre teklif edebiliyor olacağız" dedi.

 

Son zamanlarda Gemak, 2013'ün sonundan başlayarak, özellikle ağır çelik yapıların imalatı ve taşınması ile yeni imal edilen çelik yapıların iklimlendirilmiş kapalı hollerde verimli ve çevreye duyarlı bir şekilde raspa ve boya yapılması üzerine yoğunlaşan bir kapasite arttırma programına başlamıştır. Yatırımın büyük kısmı, toplam 48.000 tonluk 3ncü Boğaz Köprüsü çelik tabliye imalatı projesi için Gemak'ın Altınova (Yalova) bölgesindeki yeni tersanesinde yapıldı. Bu yatırımlar devam ettirilmiş ve Gemak son olarak hem gemi inşaatı hem de endüstriyel projelere hizmet verecek boru ve çelik imalat tesislerinin iyileştirilmesine yatırım yapmaktadır.

 

 

Uzun yıllardır Akdeniz'de gemi onarım faaliyetlerinde lider tersane olmanın yanında, söz konusu yeni yatırımlar Gemak Grubu'na major conversion işlerinde ve çelik imalat projelerinde çok rekabetçi olma imkânı veriyor.